Xhemaili cak i Milanit, japin 3 milion euro

Blerim Xhemaili pritet të largohet nga Napoli gjatë kësaj vere, pasi nuk është në planet e trajnerit Rafael Benitez. Destiancion i mundshëm i mesfushorit shqiptarë është skuadra e Milanit.

Sipas MilanLive, Rossonerët i kanë ofruar Napolit veç tre milion euro për kartonin e mesfushorit shqiptarë. Kurse, Napoli e vlerëson reprezentuesin zviceran rreth 7 milion euro.

“Milani po mundohet të ulë në maksimum çmimin e Xhemailit. Ata i kanë ofruar Napolit tre milionë euro për kartonin e tij dhe tashmë po e presin përgjigjen”, shkruan MilanLive.

Xhemaili ka kontratë me Milanin deri në vitin 2015, kurse kërkohet edhe nga Sevilla e Borussia Moenchengladbach.

Lajme të ngjashme

Back to top button