Plasi skandali në shtetin evropian, kjo është ndeshja e kurdisur

Një ndeshje në kampionatin rus të futbollit rezultoi e trukuar e cila u luajt më 20 tetor të vitit 2022, raporton ABC. Ekipet e Ligës së Dytë Salyut dhe SKA-Khabarovsk-2 u bënë pjesëmarrës të saj (rezultati përfundimtar ishte 3:1). Rrethanat e asaj loje u zbuluan nga Unioni Rus i Futbollit, siç raporton kanali telegram Baza.

Organizatorët e ndeshjes fikse ishin përfaqësuesit e Essentuki. Ata madje erdhën në lojë dhe dhanë sinjale, duke përfshirë edhe dërgimin e mesazheve në pjesën e parë.

Bëhet fjalë për futbollistët Dzaurov, Mammadov, si dhe ish-kreu i skuadrës Magomedov. Ata planifikonin të fitonin para në baste përmes zyrave aziatike.

Vihet re se Ruslan Pidlisnyak ishte lidhja nga SKA-Khabarovsk-2, dhe Denis Derkunsky dha rezultatin.

FTC RFU i ndaloi autorët nga futbolli përgjithmonë. Çështja mund të vazhdojë, pasi materialet mund t’i kalojnë Komisionit Hetimor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button