Sot do të luhen katër ndeshje të Ligës së Parë

Në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut dje filloi Java e XXV-të, ku ekipi i Makedonija Gj.P. fitoi si vendas kundër Rabotniçkit me rezultat 2:1, transmeton Portalb.mk.

Sot duke filluar prej orës 15:00, do të luajë Struga si vendas i Akademija Pandevit, Shkupit si vendas i Skopjes, ndërkohë Shkëndija do të pret Pobedën.

Në të njëjtën kohë do të luajë edhe ekipi i Bregallnicës kundër Tikveshit.

Ndryshe, në krye të tabelës gjendet Struga me 46 pikë, Shkupi me 42 pikë dhe Shkëndija në vendin e tretë me 41 pikë.

Shkëndija në kuadër të Kupës do të përballet Makedonia Gj.P. më 5 prill, ndërsa në të njëjtën ditë do të luajë edhe Struga Trim&Lum kundër Sileksit. Në gjysmëfinale luhet vetëm nga një ndeshje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button