Krasniqi sonte rrihet me Cherviak

Haxhi Krasniqi, është gati t’i kryqëzoj dorëzat me ukrainasin Oleksandr Cherviak. Ky duel do të zhvillohet sonte mbrëma “Anhalt Arena” të qytetit gjerman Dessau.

Kjo luftë është e vlefshme për dy tituj: WBO International dhe WBA Continental, derisa fituesi i hap rrugë vetës për të luftuar për titullin e kampionit të botës.

Krasniqi që shquhet me teknikë të përsosur dhe me goditje të forta, synon fitore. një sfidë e vështirë, e cila zgjat 12 runde dhe që zgjon kërshërinë e tifozëve të këtij sporti dhe kudo që janë shqiptarë mezi presin të shohin kryetrimin shqiptar dhe edhe një fitore të radhës të tij.

Lajme të ngjashme

Back to top button