Zyrtare: Drogba rikthehet tek Chelsea

Ish-sulmuesi i Galatasarayt, Didier Drogba është rikthyer tek ish-klubi i tij, Chelsea.

36-vjeçari u largua nga Chelsea në vitin 2012, disa javë pasi që i’a dhurojë Chelseas Ligën e Kampionëve. Ai më herët ka luajtur edhe në Kinë.

Drogba është rikthyer tek Chelsea dhe ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me londinezët. Raportohet se pas përfundimit të kontratës, Drogba do të jetë ndihmës i Mourinhos.

Lajme të ngjashme

Back to top button