4 trajnerët e mundshëm për stolin e Chelsea

Vetëm dje u zyrtarizua shkarkimi i Graham Potter si trajner i Chelsea dhe që nga ajo kohë kanë filluar të shfaqen emra që mund të jenë në listën e Todd Boehly, kryemandatori i skuadrës londineze, për të marrë drejtimin e skuadrës vitin e ardhshëm, raporton ABC.

Biznesmeni miliarder dëshiron të vazhdojë të investojë në klub dhe ka katër trajnerë që do të ishin një bombë në mbarë botën nëse do të punësoheshin.

– Luciano Spalletti:

Trajnerit italian i përfundon kontratën me Napolin. Synimi i Chelsea është të futet në mes të negociatave dhe t’i propozojë atij një kontratë.

– Luis Enrique:

Ai ka mbetur pa ekip që kur u largua nga skuadra spanjolle në fillim të dhjetorit, pas Botërorit në Katar. Ai ka pohuar se dëshira e tij është të marrë një ekip për vitin e ardhshëm dhe Chelsea ka qenë gjithmonë i interesuar për të.

– Mauricio Pochettino:

Një opsion shumë i besueshëm do të ishte edhe trajneri argjentinas, i cili tashmë ka përvojë në Premier League pasi ka drejtuar Tottenham dhe Southampton.

– Julian Nagelsmann:

I fundit por jo më i rëndësishmi do të ishte ai që deri pak ditë më parë ishte trajner i Bayern Munich. Ai dëshiron një futboll të gjallë, por efektiv për skuadrën. Gjermani tashmë ka konfirmuar se nuk do të ulet në asnjë stol për pjesën e mbetur të sezonit, duhet ta presim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button