Vajza që përloti marshuesit e Shkupit (VIDEO)

Sot gjatë marshit paqësor në Shkup në përkrahje të banorëve të Gazës që janë nën okupimit të Izraelit, u recitua një poemë rrënqethëse nga një grup fëmijësh pjesëmarrës në marsh. Lot dhe keqardhje u vërejt në sytë e protestuesve të tjerë. Pasi vajza mbaroi recitimin, ajo mori ovacione dhe duartrokitje.

Lajme të ngjashme

Komentet

  1. nuk ti se qka shkoj ne gaza palestin kur vet jan ne nji gjenjdje te till kur vet sllavo maqedonsi vret qdo dit shqiptar,nuk muj ta kuptoj un ket shkojn ne palestin e se keqyrin punen evet ne maqedoni kur qdo dit vriten shqipteret

Back to top button