Zbulohen datat për El Classicot e La Ligas

Tash kur jemi afër fillimit të stinorit të ri në La Liga, është zbuluar edhe kalendari për ndeshje te skuadrave.

Real Madrid do ta mirëpres Barcelonën në klasiken e parë më 26 Tetor, ndërsa ndeshje e kthimit në Camp Nou të Barcelonës do të zhvillohet më 22 Mars të vitit 2015.

Kjo nënkupton se Luis Suarez do ta kaloj suspendimin dhe do të jetë i gatshëm të selektohet nga trajneri Enrique.

Ndeshjen e parë Barcelona dhe Real Madrid do t’a zhvillojnë përballë Elches, respektivisht Cordobas.

Ja kalendari i javës së parë në La Liga:

Sevilla-Valencia,
Levante-Villarreal
Málaga-Athletic
Rayo Vallecano-Atlético
Celta-Getafe
Barcelona-Elche
Almería-Espanyol
Eibar-Real Sociedad
Granada-Deportivo
Real Madrid-Córdoba

 

Lajme të ngjashme

Back to top button