7 lojtarëve të Real Madrid u mbarojnë kontratat në qershor

Gjashtë lojtarë kyç të Real Madridit dhe një zëvendësues mund të largohen nga klubi brenda 90 ditëve të ardhshme kur skadon kontrata e tyre, raporton ABC.

Le të shohim për cilët lojtarë po flasim:

1. Karim Benzema

2. Toni Kroos

3. Marco Asensio

4. Luka Modric

5. Dani Ceballos

6. Nacho Fernandez

7. Mariano Diaz.

Sipas Marca, Real Madrid synon të fillojë bisedimet për rinovimin e kontratës me disa nga lojtarët. Mund të supozojmë me siguri se klubi do të vazhdojë të bashkëpunojë me më shumë se gjysmën e lojtarëve nga kjo listë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button