9 lojtarëve të Man Utd iu skadon kontrata vitin e ardhshëm

Erik ten Hag ka bërë një punë të mirë për të hedhur themelet në Manchester United deri më tani dhe ata do të konsiderojnë të ardhmen e nëntë lojtarëve të cilëve u skadon kontrata në 2024, raporton ABC.

Emri më i dukshëm që i skadon kontrata në vitin 2024 është Marcus Rashford. Sulmuesi ka shijuar sezonin e tij deri më sot dhe ka tërhequr interes nga e gjithë Evropa.

Rashford ka shënuar më shumë gola se çdo lojtar tjetër i United që nga ardhja e Ten Hag në verë. Me 28 gola tashmë këtë sezon, United do të jetë i etur për ta lidhur atë me një marrëveshje të re.

Ne kemi përpiluar një listë të nëntë lojtarëve të cilëve u skadon kontrata për Man United në verën e vitit 2024. Nga nëntë lojtarët të cilëve u skadon kontrata, klubi ka opsionin për të aktivizuar një vit tjetër në gjashtë kontrata të lojtarëve.

Marcus Rashford
Diogo Dalot
Fred
Alexander Grenache (opsion për një vit tjetër)
Aaron Wan-Bissaka (opsion për një vit tjetër)
Anthony Martial (opsion për një vit tjetër)
Victor Lindelof (opsion për një vit tjetër)
Brandon Williams (opsion për një vit tjetër)
Teden Mengi (opsion për një vit tjetër).

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button