RMV, në mesnatë lirohet çmimi i dizelit

Prej sonte në mesnatë dizeli do të lirohet për një denarë, ndërkaq benzina do të shtrenjtohet për gjysmë denarë dhe një denarë, informoi Komisioni Rregullator i Energjetikës, njofton Portalb.mk.

Çmimet e reja prej mesnatës:

Dizeli: 72 denarë për litër

Benzina Eurosupber BS95: 83 denarë për litër

Benzina Eurosuper BS98: 85 denarë për litër

Vaji ekstra i lehtë 71,50 denarë për litër

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button