Në Tabanoc u gjet sasi e madhe e parave te një shtetas turk

Në vendkalimin kufitar Tabanoc dje nga ana e zyrtarëve policorë të stacionit policor Tabanoc është kontrolluar një automjet “porshe kajen” me targa rumune i drejtuar nga J.O. (60) nga Repuiblika e Turqisë, tek i cili janë gjetur dhe konfiskuar para të gatshme të padeklaruara në vlerë prej 31.000 euro, informon Ministria e Punëve të Brendshme, njofton Portalb.

Siç potencojnë nga MPB-ja, paratë i janë dorëzuar Drejtorisë dopganore, ndërsa personi është dorëzuar dhe ndaluar për procedurë të mëtejshme. Pas dokumentacionit të plotë të rastit kundër tij pritet të dorëzohet parashtresë përkatëse.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button