Maqedonia e Veriut nesër do të luajë kundër Finlandës, Federata kërkoi nga tifozët të bëjnë tifo të ndershme

Nesër duke filluar prej orës 18:00 do të luhet ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Finlandës në Arena “Todor Proeski”, ndërsa biletat për këtë ndeshje janë prej 150 deri 200 denarë, transmeton Portalb.mk.

“Shitja e biletave për ndeshjet e ardhshme do të organizohet ekskluzivisht me praninë fizike të blerësve. Nuk do të ketë shitje elektronike (on-line) të biletave për arsye teknike (mosfunksionimi i lexuesve të biletave në Arenën “Todor Proeski”)”, sqarojnë nga Federata e Futbollit në Maqedoni.

Ndeshja tjetër e Maqedonisë së Veriut në Arenën “Todor Proeski” do të zhvillohet më 20 nëntor (14:00) kundër Azerbajxhanit.

“Ftojmë të gjithë tifozët e futbollit dhe simpatizantët e përfaqësueses së Maqedonisë me brohoritje të ndershme dhe korrekte t’i ndihmojnë reprezentuesit tanë të fitojnë ndeshjet kundër Finlandës dhe Azerbajxhanit”, kërkojnë nga Federata.

VENDET E SHITJES:

Shkup:

 • LiteraturaMK – City Mall
 • LiteraturaMK – East Gate
 • LiteraturaMK – Vero Center
 • Letërsia – TC Bunjakovec
 • LiteraturaMK – rr. Maqedonia
 • Jugoton GTC 1
 • JK Travel – TC Biser
 • Makpetrol – Kozle
 • Makpetrol – Ilindenska
 • Makpetrol – Vlae

Veles:

 • Unison

Prilep:

 • TA Bran

Kumanovë:

 • Tobacco Agora

Tetovë:

 • Tobacco Monako
 • Grand Tobacco

Gostivar:

 • Tobacco Vona 5

Ohër:

 • TA Vis Poj

Manastir:

 • LiteraraMK
 • Tobacco Brothers

Strumicë:

 • LiteraturaMK
 • TA Safari

Radovish:

 • TA Halkidiki

Biletaria e Arenës “Todor Proeski” do të jetë e hapur ditën e ndeshjeve nga ora 10:00.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button