Djali i Michael Schumacher mbeti pa skuadër në Formula 1

E ardhmja e Mick Schumacher në Formula 1 është në pikëpyetje, raporton KlanKosova. Djali i legjendës Michael Schumacher ka mbetur pa skuadër në garat e shpejtësisë, Formula 1.

Kontrata e tij me kompaninë amerikane Haas skadon në fund të këtij edicioni dhe nuk do të ripërtërihet.

Haas ka gjetur zëvendësuesin e Schumacher e ai është veterani Niko Hulkenberg.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button