MSh: Dy drejtorët dorëzuan dorëheqjet

Ministria e Shëndetësisë (MSh) njoftoi se me kërkesë të ministrit të Shëndetësisë, sot në Ministrinë këtë ministri janë dorëzuar dorëheqjet e dy drejtorëve të klinikave universitare, transmeton Portalb.mk.

“Bëhet fjalë për drejtorin e Klinikës Universitare për Sëmundjet e Fëmijëve, prof. Aspazija Sofijanova dhe drejtori i Klinikës Universitare për Radioterapi dhe Onkologji, Dr. Nikolla Vasev”, njoftoi MSh.

Pa mos dhënë detaje të tjera nga atje shtuan se sipas procedurave ligjore, pas emërimit të drejtorëve të rinj të këtyre klinikave nga ministri, publiku do të informohet menjëherë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button