U caktua data e El Classicos së parë

Është caktuar data dhe ora se kur do të luhet përballja e parë El Classico e këttij stinori, raportom KlanKosova.

Real Madridi dhe Barcelona ndeshjen e parë në këtë edicion të La Ligës do ta luajnë të dielën më 16 tetor.

Kjo përballje do të fillojë në ora 16:15 dhe nikoqir do të jetë kampioni në fuqi, Real Madridi.

Pas gjashtë javësh, janë pikërisht madrilenët në krye të tabelës me 18 pikë nga 18 të mundshme, ndërkaq katalunasit të dytët me dy pikë më pak.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button