RMV, 109 infektime të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 672 të testuarve kanë rezultuar 109 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 109
  • Riinfektime: 27
  • Të vdekur: 1
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 130
  • Testime: 672

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.265. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri, Prilepi dhe Tetova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 341.370
  • Të shëruar: 330.602
  • Të vdekur: 9.503
  • Testime: 2.156.655

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button