RMV, gjendja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 324
  • Riinfektime: 49
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 2
  • Të shëruar: 287
  • Testime: 2.290

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.955. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Prilepi, Manastiri, Ohri, Kumanova, Kavadari, Velesi, dhe Tetova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 302.548
  • Të shëruar: 291.413
  • Të vdekur: 9.162
  • Testime: 1.930.788

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button