RMV, 305 raste të reja me virusin korona, ndërsa 11 persona ndërruan jetë

Nga 2.533 të testuar për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 305 persona kanë rezultuar pozitiv kurse 11 pacientë kanë ndërruar jetë. Të shëruar sot në vend janë regjistruar 167  persona, shkruan Portalb.mk.

11 persona ndërruan jetë, edhe atë 4 pacientë nga Shkupi (79, 72, 67, 57), 3 pacientë nga Prilepi (79, 71.70), 2 pacientë nga Gjevgjelia (85, 71) dhe nga një pacient në Kumanovë (77) dhe Manastir (80). Nga vdekjet e raportuara, të gjithë vdiqën në spital.

Të infektuarit në 24 orët e fundit:

Shkup – 153,

Kavadarci – 30,

Kumanovë – 22,

Prilep – 21,

Tetovë – 18,

Negotinë – 14,

Ohër – 11,

Gostivar -6

Gjevgjeli – 6

Struga – 5,

Shtip-4

Manastir – 4,

Resnjë – 3,

Veles -2

Dellçevë – 2,

Strumicë -1

Kërçova -1

Bogdanci -1

Demir Kapija – 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 

Shkup – 71,

Prilep – 26,

Veles – 10,

Kumanova – 6

Strumica – 6,

Shtipi – 5

Manastiri – 5,

Tetova – 4

Gostivari – 4,

Kavadarci -3

Delçevë -3

Kërçova – 3,

Gjevgjeli, -2

Bogdanci -2

Koçani -2

Probishtipi -2

Vinica -2

Kratova – 2,

Negotina -1,

Ohri -1

Resnja -1

Kriva Pallanka -1

Radovishi -1

Vallandova -1

Krushevë -1,

Demir Hisari  -1

Dojrani – 1.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 102,787, numri i pacientëve të kuruar është 91,233, numri i të vdekurve është 3,137 dhe numri i rasteve aktive është 8,417.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button