Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot  do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 20 gradë Celsius, ndërsa maksimale prej 29 deri në 36 gradë Celsius, Indeksi UV do të jetë 8.

Shkup do të jetë mot me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 17 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë Celsius.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, nesër do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me  vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Të hënën në orët e pasdites dhe të martën do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe paraqitje të bubullimave.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button