Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në vend do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me periudha diell. Në disa vende do të ketë edhe reshje të shiu, kryesisht në anën perëndimore të.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 19 gradë celsius. Nën ndikimi e masës së lagësht, reshje të shiut do të ketë gjatë natës të së dielës dhe ditës së hënë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button