VMRO-DPMNE-ja, “për” votuan katër deputetë të akuzuar në rastet e PSP-së

Katër deputetë të VMRO-DPMNE-së, të akuzuar në rastet e Prokurorisë Speciale Publike kanë votuar “për” ndryshimet kushtetuese që kaluan sot leximin e parë, transmeton Portalb.mk.

Votuan: Sasho Vasilevski, Elizabeta Kançevska Mileska, Luben Arnaudov dhe Kërste Mukoski.

“Për” votuan edhe Vlladanka Aviroviq, Emilija Aleksandrova, Nola Ismailovska dhe Zaqir Ramqilloviq.

Maqedoni, ndryshimet kushtetuese kaluan leximin e parë (FOTO+VIDEO)

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button