Kryeparlamentari Xhaferi i ka dërguar letër presidentit Ivanov

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot me shkrim e ka njoftuar presidentin e shtetit, Gjorge Ivanov se është formuar shumicë parlamentare dhe është zgjedhur kryetar i Kuvendit, njofton Portalb.mk.

Nga Kuvendi njoftojnë se Xhaferi pret që presidenti i shtetit të veprojë sipas kushtetutës së Republikës së Maqedonisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button