Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë Maqedoninë, do të jetë i ngjashëm me atë të ditës së kaluar. Gjatë paraditës, do të jetë me vranësira të nivelit të ulët, ndërkaq gjatë pasditës pritet të ketë reshje të shiut, njofton Portalb.

Temperatura gjatë paraditës do të lëvizin nga 12 deri më 20 gradë celsius, ndërkaq të njëjtat gjatë dittës do të arrijnë deri më 31 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, gjatë paraditës do të ketë vranësiratë nivelit të ulët, ndërkaq gjatë pasditës do të krijohen kushte për reshje të shkurtëra dhe vetëtima të rralla. /Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button