Zjarr i fuqishëm në Lezhë

Një zjarri i fuqishëm ka rënë në malin e Rencit në Lezhë, duke djegur sipërfaqe me pyje. Zjarri i fuqishëm favorizohet edhe nga era, ndërsa forcat zjarrfikëse ndodhen në terren, por nuk po ndërhyjnë dot për shkak të terrenit tepër të thyer, transmeton Antpress.
Ato kanë kërkuar mbështetje nga sektori për mbrojtjen e pyjeve dhe ndërhyrjen nga ajri. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së këtij zjarri.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button