Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë, sipas meteorologëve, do të jetë kryesisht me diell dhe i nxehtë, njofton Portalb.

Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri më 21 gradë celsius gjatë paradite, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 34 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, temperaturat do të lëvizin nga 14 deri më 32 gradë celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button