Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë kryesisht me diell, por do të ketë edhe peridha me frymë jugore.

Temperaturat do të lëvizin nga 12 deri më 18 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të lëvizin nga 20 deri më 33 gradë celsius.

Shkupi do të ketë gjithashtu mot të ngrohtë dhe me frymë jugore. Temperaturat në Shkup pritet të lëvizin nga 15 deri më 32 gradë celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button