Katër mijë euro për një vërtetim gjakmarrje, zbardhet përgjimi

Shpallet fajtor dhe dënohet me 8 muaj heqje lirie Ndrec Prenga, Kryetari i Asamblesë së Misionarëve të Pajtimit të Gjaqeve në Durrës.

Prenga, lëshonte vërtetime të fallsifikuara për persona që plotësonin dokumenta për azil politik në Francë, Itali, Kanada dhe vende të tjera të BE.

Nga hetimet dhe përgjimet e njësisë hetimore Task-Forcë, janë zbuluar dhe dy persona bashkëpunëtorë si Tom Marena dhe Petrit Ndoj, të cilët ditën e djeshme u dënuam me 6 dhe 5 muaj heqje lirie. /Shqiptarja/

Lajme të ngjashme

Back to top button