Turqit sulmojnë ekipin e Maccabit (Foto+Video)

Në ndeshjen miqësore mes Maccabi Tel Aviv dhe Lille, të luajtur në Austri, është dashur të përfundojë 5 minuta përpara takimit për shkak të futjes në fushë të protestuesve pro-palestinezë.
Sipas videove, bëhet fjalë për emigrantë turq që kanë mbajtur flamujt e Palestinës, ku më pas kanë nisur të zihen edhe me lojtarët e Maccabit.

Sesi ka qenë situata, reale, Portalb ua sjell edhe videon e mëposhtme. /Portalb

Ugly scenes: Protestors attack the Maccabi Haifa players forcing the game to be called off early

Brawl: Protestors and Maccabi Haifa players clash after the game is stopped

Making their point: Supporters were seen with banners demanding the freedom of Palestine

Apprehended: A security guard manages to pull down one of the protestors

Lajme të ngjashme

Back to top button