Mot i ndryshueshëm, me shi dhe me erë

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më freskët me reshje të herëpashershme të shiut, të cilat në
disa vende do të jenë më vërshuese. Do të fryejë erë veriore, e cila herë pas herë do të përforcohet. Është e mundur edhe dukuri e izoluar e motit të keq me breshër.

Temperatura do të lëvizë prej 24 deri në 30 gradë. Në Shkup mot i ngjashëm, me temperaturë deri 27 gradë. UV indeksi do të jetë 6.

Në ditët në vijim në orët e pasditës ende do të ketë dukuri të lokalizuar të reshjeve përmbytëse dhe bubullima, por paradite do të jetë kryesisht me diell, ndërsa temperatura sërish do të jetë në rritje

Lajme të ngjashme

Back to top button