Policia i ka gjetur dy vajzat e zhdukura nga Shkupi

Dy vajzat e zhdukura, 12-vjeçarja Anisa dhe 15-vjeçarja Melisa, pasdite janë gjetur në park në Çair, tek një objekt shitës, gjegjësisht në rajonin e stacionit policor “Bit Pazar”. Informatën e konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme, njofton Portalb.

“Sot në ora 13:30 në rr.”Xhon Kenedi”, tek një objekt shitës në park, nga ana e nëpunësve policorë nga Njësiti Qendër dhe Bit Pazar, pas gjurmimit janë gjetur minorenten M.K.(15) dhe A.A.(12)”, thonë nga MPB.

Për dy vajzat gjurmohej nga e enjtja kur në stacion policor është denoncuar se janë larguar në drejtim të panjohur.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të rastit, dy minorentet do t’ua dorëzojnë prindërve të tyre.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button