Kanë humbur dy vajza të moshës 12 dhe 15 vjeçare në Shkup

Gjurmët ndaj bijës së tyre nuk i ka humbur vetëm familja e Anisa Ajros, por edhe e Melisa Kurtishit. Këtë e konfirmojnë edhe familjarët e dy vajzave, për të cilat dyshohet se kanë humbur në drejtim të njejtë, transmeton TV21.

Për rastin janë deklaruar edhe nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Më datë 30.03.2023 në Stacionin policor në Bit Pazar në ora 20:30, E.A.(38) ka denoncuar se ka humbur bija e tij A.A. (12), ndërsa rreth orës 22:00 edhe Gj.O. (39) ka denoncuar se ka humbur bija e tij M.K. (15) edhe në raste të tjera ka humbur nga shtëpia por është kthyer prapa”, thonë nga Ministria.

Nga MPB-ja potencojnë se po nërmerren masat për zbardhjen e rastit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button