Kushti i Tuchel për të pranuar ofertën e Tottenham

Thomas Tuchel është kthyer në një nga objektivat kryesore të disa klubeve të mëdha në Evropë për sezonin e ardhshëm, raporton ABC.

Gjermani është një nga opsionet më të mira që shfaqet për Tottenham Hotspur. Skuadra e Londrës Veriore është në kërkim të një trajneri në rast se do të konfirmohet largimi i Antonio Contes, të cilit i përfundon kontrata në verën e vitit 2023 dhe gjithçka duket se tregon se do të kërkojë rikthimin në Serie A me Juventus si opsion kryesor.

Trajneri gjerman është emri që pëlqejnë më shumë Fabio Paratici dhe Daniel Levy për shkak të punës së tij të madhe në të gjitha klubet ku ka qenë. Edhe për eksperiencën e tij në Premier League, ku arriti të fitojë Champions League me Chelsea.

Kushti i Tuchel për të pranuar ofertën e Tottenham Hotspur

Siç raporton Calcio Mercato, Tuchel i ka thënë Tottenhamit se do të pranojë ofertën për të drejtuar ekipin e parë sezonin e ardhshëm vetëm nëse ata arrijnë të kualifikohen në edicionin e ardhshëm të UEFA Champions League. Skuadra angleze është e katërta në Premier League me 48 pikë. Emra të tjerë që tingëllojnë për të ardhur në klub janë Mauricio Pochettino dhe Paulo Fonseca.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button