Tërmet me magnitudë 3.9 shkallë në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 kilometra në lindje të qytetit të Elbasanit dhe 10 kilometra nga Librazhdi, njofton TV Klan.

Sipas të dhënave të EMSC-së, dridhjet e tokës kanë qenë të magnitudës 3.9 të shkallës Rihter. Raportohet se tërmeti është ndjerë edhe në disa qytete të tjera.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button