Arsenali zyrtarizoi një transferim

Arsenali ka konfirmuar nënshkrimin me mesfushorin 28-vjeçar Leandro Trossard, raporton ABC. Më herët u raportua se marrëveshja e belgut me Topçinjtë do të llogaritet deri në vitin 2026.

Sipas Fabrizio Romano, Arsenali do t’i paguajë Brighton 21 milion paund plus 5 milion paund në bonus për transferimin.

Trossard ka bërë 16 paraqitje në Premier League këtë sezon dhe ka shënuar 7 gola. Ai ka meritë edhe në dy asistime.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button