RMV, 65 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për 24 orët e fundit nga ku rezulton se  prej 695 të testuarve kanë rezultuar 65 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 65
  • Riinfektime: 14
  • Të vdekur: 1
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 2
  • Të shëruar: 61
  • Testime: 695

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 447. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Prilepi dhe Velesi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.208
  • Të shëruar: 333.219
  • Të vdekur: 9.542
  • Testime: 2.165.557

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button