Nesër do të mbarojë Festivali i Librit në Shkup

Në Shkup nesër do të mbarojnë aktivitetet e Festivalit të Librit, aktivitete që kishin filluar më 12 shtator. Ky është edicioni i parë i këtij festivali, transmeton Portalb.mk.

“Do të do të prezantohen 30 shtëpi botuese, ndërsa dashamirët e librit do të mund të zgjedhin nga oferta në numër të madh të autorëve të vendit dhe të huaj, letërsi të huaj, profesionale, shkencore dhe letërsi belletristikë, libra për të rinj dhe fëmijë”, sqaruan nga Ministria e Kulturës.

Festivali me moton “Shkupi lexon” ka filluar prej 7 shtatorit në hapësirat e qendrës sportive “Boris Trajkovski”, vend ku zakonisht zhvillohet edhe panairi i librit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button