RMV, 73 raste me koronavirus në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 73
  • Riinfektime: 7
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 1
  • Të shëruar: 66
  • Testime: 1.194

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 437. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 312.418
  • Të shëruar: 302.668
  • Të vdekur: 9.313
  • Testime: 2.062.933

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button