RMV, 151 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për tri ditët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 151
  • Riinfektime: 29
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 2
  • Të shëruar: 194
  • Testime: 2 335

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 535. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Shtipi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 311.851
  • Të shëruar: 302.013
  • Të vdekur:  9.303
  • Testime: 2.053.343

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button