Skena e Muzikës Serioze Shqiptare e hapë edicionin e dhjetë me Ermonela Jahon (VIDEO)

Më datën 22 maj në fillim në ora 20:30 në Filhamorninë e Maqedonisë do të  fillojë edicioni i 10-të i Skenës së Muzikës Serioze Shqiptare, shkruan Portalb.mk.

Këtë vit e ftuara speciale do të jetë sopranoja shqiptare e cila vepron në Itali, Ermonela Jaho, bashkë me pianisten Pantisilena Jaho, ndërsa, mysafire e mbrëmjes do të jetë sopranoja Besarta Murtezani.

Ermonela Jaho është sopranoja me famë botërore, me një energji të jashtëzakonshme. Ajo është stolisur me shumë çmime për veprimtarinë e saj dhe Shkupi këtë të diel e ka nderin që të dëgjojë zërin e saj.

Të interesuarit që duan ta ndjekin këtë koncert, biletat mund t’i blejnë: KËTU.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button