RMV, rritje e rasteve aktive me Kovid-19 brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 137
  • Riinfektime: 13
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 85
  • Testime: 2 303

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 553. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Kavadari dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 309.571
  • Të shëruar: 299.738
  • Të vdekur: 9.280
  • Testime: 2.018.029

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button