RMV, 86 të infektuar dhe 105 të shëruar nga kovid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 86
  • Riinfektime: 9
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: /
  • Të shëruar: 105
  • Testime: 2.359

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 782. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 308.964
  • Të shëruar:  298.916
  • Të vdekur: 9.266
  • Testime: 2.003.269

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button