RMV, 149 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

• Raste të reja: 149
• Riinfektime: 20
• Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
• Të vdekur të raportuar nga Termini im: 3
• Të shëruar: 223
• Testime: 2.669

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.351. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Manastiri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

• Të infektuar: 307.654
• Të shëruar: 297.059
• Të vdekur: 9.244
• Testime: 1.981.494

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button