RMV, nesër priten reshje të dendura shiu, stuhi dhe erëra të forta

Moti nesër në shumë vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë. Më pas, në dy ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell dhe dukshëm më i ngrohtë, transmeton Portalb.mk.

Siç njofton Drejtoria për punë hidrometeorologjike, të dielën do të ketë reshje të reja shiu, ndërsa në zonat malore do të ketë borë. Do të fryjë erë e fortë veriore dhe temperaturat do të pësojnë rënie.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button