RMV, bilanci me koronavirus i 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 262
  • Riinfektime: 39
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të shëruar: 326
  • Testime: 2.225

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është  1.770. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Manastiri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 305.979
  • Të shëruar:  294.988
  • Të vdekur:  9.221
  • Testime: 1.962.489

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button