RMV, gjendja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 124
  • Riinfektime: 22
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 7
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 543
  • Testime: 1,209

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 2,445. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Kumanova, Manastiri, Prilepi, Velesi, Kavadari dhe Tetova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 299, 766
  • Të shëruar: 288,235
  • Të vdekur: 9 086
  • Testime: 1,908,017

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button