U arrestua 56 vjeçari nga Tetova në lidhje me emetimin ilegal të televizioneve

Punonjësit policor nën dyshimet për emetim ilegal të televizioneve, kanë bastisur shtëpinë e një 56 vjeçari, derisa kanë gjetur edhe armë, transmeton Portalb.mk.

“Punonjësit policor nga SPB Tetovë, e kanë arrestuar 56 vjeçarin nga Tetova Gj.T. pas informative të marra më parë se rishet, gjegjësisht reemetimin kanale TV pa licencë të nevojshme”, deklarojnë nga Policia, duke sqaruar që në bashkëpunim me Prokurorinë do të paraqesin padi.

Raportohet që gjatë bastisjes, në shtëpinë e tij janë gjetur pajisje teknologjike për transmetimin e TV-kanaleve dhe armë dhe plumba.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button