Dita 10: Rusia vazhdon sulmet ndaj vendeve ukrainase, energjia bërthamore pjesë e luftës (VIDEO)

Zhvillimet e fundit në luftën Rusi – Ukrainë kanë marrë më shumë vëmendje nga vendet dhe popujt e tjerë, duke u zhvilluar edhe protesta, si ajo në Beograd e Pekin. Përfshirja e termocentralit bërthamor në këto zhvillime dhe krahasimi me katastrofën vdekjeprurëse të Çernobilit, janë tema kryesore e zhvillimeve të fundit, ndërkohë vazhdon evakuimi i qytetarëve, transmeton Portalb.mk.

20:44 – Zelensky telefonatë me Ramën

20:31 – Kryeministri izraelit u takua me Putinin për luftën në Ukrainë

17:44 – Nesër në Shkup do të protestohet kundër agresionit rus në Ukrainë

16:47 – Franca sjell avionët dhe aeroplanmbajtësen në Ballkan

16:19 – Abazoviq njoftoi për zgjerimin e sanksioneve kundër Rusisë

16:03 – Putin mohoi se ka plane për të shpallur gjendje lufte

14:47 – Italia sekuestroi jahtet dhe vilat e 4 oligarkëve rusë me vlerë 140 milionë euro

14:15 – Dyshohet se tradhtia e tij u zbulua përmes bisedave telefonike të tij

13:42 – Pezullohet evakuimi në Mariupol, ushtria ruse akuzohet për të shtëna

12:39 – Rusia njoftoi që ka hapur korridore humanitare për 2 qytete të Ukrainës

12:18 – Afër 800 mijë refugjatë ukrainas kanë arritur në Poloni

10:23 –  Protestë në Tokio kundër pushtimit rus të Ukrainës

  • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e pestë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e shtatë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e tetë e konfliktit, lexo KËTU
  • Dita e nëntë e konfliktit, lexo KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button