RMV, 14 persona humbën jetën nga COVID-19, 467 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 467
  • Riinfektime: 58
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 10
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 4
  • Të shëruar: 414
  • Testime: 533

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 3.233. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Kumanova, Manastiri, Prilepi dhe Tetova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 662
  • Të shëruar: 378
  • Të vdekur: 050
  • Testime: 898.672

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button