VMRO-DPMNE: Kemi informata për tren bullgar dhe mbushje të kutive

Kemi pasur zgjedhje me parregullsi dhe shkelje të procesit zgjedhor, kumtoi në konferencë për shtyp, deputeti i opozitares VMRO-DPMNE-së, Mile Levkov, pas mbarimit të votimit, njofton Portalb.mk.

Sipas tij, sot dhe dje ka pasur shkelje të heshtjes zgjedhore, frikësim.

“Kemi dyshime të hapura për ryshfet në Prilep, Veles, Manastir, Dellçevë, Negotinë, pjesë të Shkupit, Ohrit. Kemi informata për tren bullgar dhe mbushje të kutive në Saraj. Kemi dorëzuar ankesa. Pozitive është që popullit doli dhe e rrethoni ardhmërinë tonë. Nuk parashohim rezultate të sakta, do të presim që të arrijnë. Në shumë komuna presim që të udhëheqim dhe të fitojmë”, tha Levkov.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button